به کلینیک روانشناسی و مشاوره دکتر دارابی خوش آمدید

کلینیک روانشناسی دکتر دارابی با بیش از 20 سال تجربه رواندرمانی و هیپنوتیزم

تلفن رزرو نوبت_44030719

==========

هیپنوتیزم یعنی اوج آرامش در عین بیداری.در حالت خلسه سوژه کاملا بیدار است ولی در یک خلسه خاصی به سر میبرد.در طی سالها کار با بیماران مختلف با مشکلات متعدد،نتایجی به دست آمد که گاهی فوق تصور هست.در زیر به اختصار برخی از این موارد اراِئه میشود که با کم و کیف درمان آشنا شوید.

  • درمان بیماری آلوپسی یا ریزش مو با هیپنوتیزم

یکی از بیماریهای سایکوسوماتیک که در ایران بسیار شایع است بیماری آلوپسی هست که به ریزش سکه ای معروف است.معمولا موهای بیمار که شامل سر ،صورت و سایر قسمتهای بدن میشود به صورت سکه ای و نیز یونیورسال یعنی کل بدن میریزد.

بیمار کودک 10 ساله ای بود که از قزوین برای درمان مراجعه کرده بود.موی برق میزد.

موهای سر و صورت و حتی بدن بیمار کاملا ریزش کرده بود و سر بیمار که در تصویر میبینید از بی مویی برق میزد.

بعد از چند جلسه هیپنوتراپی موها به تدریج شروع به روییدن کردند و بعد از حدود دوازده جلسه موها کامل روییده شدند و درمان دوره ای آغاز شد.این بیمار در سال 91 مراجعه کرده بود و احتمال زیاد بیماری برگشت نداشته چون مراجعه مجدد نداشته اند.

عکسهای زیر شروع و پایان درمان را نشان میدهد.

این تصویر اولین جلسه درمان را نشان میدهد.

و تصویر دومی پایان درمان را نشان میدهد..

 

  •   درمان بیماری افسردگی با هیپنوتیزم و رواندرمانی

افسردگی یعنی فقدان انگیزه،خلق پایین و غمگین و نیز افکار منفی نسبت به خود،آینده و دیگران.افکار خودکشی هم در افسردگی اگر شدید باشد،بوجود می آید.
موردهای درمان افسردگی بسیار زیاد است که در این متختصر نمیگنجد.
بیمار خانمی 35 ساله بود که بعد از جدایی از همسرش  شدیدا افسرده شده بود و نیز افکار خودکشی و حتی یک بار با تعداد زیادی قرص به قصد خودکشی واقعی اقدام کرده بود و اگر اقدام به موقع خانواده نبود الان زنده نبودند و سالها از فوتش میگذشت(داستان مربوط به سال 80 و 81 هست).
 رواندرمانی بیمار با کمک هیپنوتیزم درمانی شروع شد.بیمار در اوائل درمان بسیار نا امید بود و این نا امیدی به جلسات درمان هم مربوط میشد.
ضمن هیپنوتیزم درمانی افسردگی،روشهای شفای کودک درون و نیز شناخت درمانی نیز روی بیمار اعمال میشد.نتیجه درمان به تدریج و از جلسه چهارم پدیدار شد و بعد از جلسه دهم بیمار اظهار بهبودی کرد و برای دیدن خواهرش به خارج از کشور سفر کرد.در بازگشت از سفر رواندرمانی ادامه یافت و در جلسه شانزدهم پایان درمان اعلام شد و به موافقت بیمار هم رسید.
 
 
  •  درمان اختلال پانیک یا پنیک(حمله های وحشت) با هیپنوتیزم و رواندرمانی

اختلال پانیک(پنیک) یا حمله های وحشت از اختلالات شایع در ایران است.بیمار در حمله پانیک دچار وحشت شده و احساس  مردن و خفه شدن میکند. کیفیت این حمله در افراد مختلف متفاوت است. برخی در خانه و برخی در خیابان و برخی در خواب و برخی در هنگام بیدار شدن و و و دچار حمله میشوند.

بیمار آقایی حدودا چهل ساله و اهل اراک بودند و حدود بیست سال از این عارضه در رنج بودند.

درمان با کمک هیپنوتیزم و نیز تکنیکهای خاص رواندرمانی انجام شد.

با کمال تعجب از جلسه دوم بهبودی در حد 20 تا 30 درصد گزارش شد و هر جلسه که مراجعه میکرد میزان بهبودی بیشتر گزارش میشد و در جلسه پنجم بیمار اظهار داشت کاملا بهبود یافته و هیچ گونه  حمله پانیک یا حمله وحشت  نداشته است(این مورد مربوط به سال 1392 هست)..

  •   درمان چاقی و پرخوری با هیپنوتیزم و رواندرمانی

چاقی و پرخوری از اختلالات و مشکلات شایع  در بین مردم است.حدود 20 الی 30 درصد مردم از چاقی و وزن زیاد خسته و در عذابند.چاقی علاوه بر اینکه ظاهر افراد را زشت میکند، موجب انواع بیماریهای جسمانی میشود، از جمله مشکلات قلبی مثل فشار خون و مشکلات و بیماریهای تنفسی و مفصلی.

  بیمار یک خانم 45 ساله بود که بارها وزن خود را کم کرد اما مجدد به وزن قبلی بر میگشت.حتی جراحی اسلیو هم انجام داد ولی فایده دایمی نداشته است.

درمان با انجام تستهای لازم با نظر و  کمک پزشک داخلی انجام شد(تیرویید وو) بعد از اطمینان از نبود مشکل خاص جسمانی، درمان با هیپنوتیزم انجام شد. مراجع استعداد خوبی در خلسه داشت و جلسه اول مرحله 4 هیپنوز را پشت سر گذاشت(از 7 مرحله هیپنوتیزم).

از جلسه سوم میزان اشتها بسیار کم شد طوری که اطرافیان بیمار تعجب میکردند..کاهش وزن  روز به روز ادامه یافت و بعد از حدود سه ماه حدود 8 کیلو وزن بیمار کم شد. درمان حدود شش ماه ادامه داشت تا وزن دلخواه حاصل شد و بعد از دو سال که بیمار مراجعه کرد، تثبیت وزن ادامه داشت.

  •   درمان اضطراب با هیپنوتیزم در کنار رواندرمانی

اضطراب یعنی دلهره و دلشوره زیاد.بیمار مضطرب، دائما نگران است و نمیداند که چرا این تشویش تمام نمیشود.در ایران اولین بمیاری روانی اضطراب است و دوم افسردگی است.

بیمار آقایی 27 ساله بود که از اضطراب شدید در رنج بودند.این بیمار به حدی اضطراب داشتند که تپش و ضربان قلب او از فرط اضطراب ، از بدنش قابل رویت بوده است.

برای درمان به روان پزشکان و روانشناسان زیادی مراجعه داشت که متاسفانه هیچ فایده ای نداشته است.

برای درمان اول ریشه های بیماری شناسایی شد که به دوران کودکی او مربوط بود و ترسهای زیادی که تجربه کرده بود.با کمک هیپنوتیزم و نیز تکنیکهای خاص درمانی از نوع ان. ال. پی و نیز تکنیکهای خاص درمانی،درمان ادامه یافت.تا 5 جلسه نتیجه چندانی حاصل نشد چون بیمار به دلیل اضطراب شدید وارد خلسه نمیشدند.از جلسه 5 نتیجه درمانی به تدریج حاصل گردید و بیمار روز به روز بهتر میشد و جلسه 22 بیماز اظها داشت کاملا خوب شده است.

  • درمان عدم عزت نفس و عدم اعتماد به نفس با هیپنوتیزم 

عزت نفس یعنی دوست داشتن خود و احساس ارزشمندی از درون.افراد مشکلدار در عزت نفس خود را دوست ندارند و برای خود ارزش لازم را قائل نیستند و حس میکنند که دیگران هم آنها را دوست ندارد و دوست داشتنی نیستند.

اعتماد به نفس یعنی اعتماد به خود در انجام دادن کارها.این دو در یک مقوله اند و به نوعی زیر شاخه خودپنداره هستند.

 مراجع یک  پسر و جوان 23 ساله بود که از اضطراب و عدم عزت نفس و عدم اعتماد به نفس در رنج بوده است.لباسهای ژولیده و نامرتب میپوشید و خود را کلا قبول نداشت.میگفت پدرم برای من لباسهای خوب و کفش میخرد و من آنرا به کارگران کارخانه مون میدم چون حس میکنم لایق لباسهای خوب نیستم.

درمان با کمک هیپنوتیزم و شفای کودک درون و زدودن خطاهای شناختی شروع شد و توصیه شد موقع درمان شیکترین لباسهای خود را بپوشد و خود را لایق بهترینها بداند.

بعد از 8 جلسه درمان بیمار تغییرات چشمگیری پیدا کرد و رابطه اش با دیگران بهبود یافته و از درون حس خوب و احساس ارزشمندی میکرد(طبق اظهارات خود مراجع).

 درمان زوجی یا زوج درمانی 

یکی از هدفهای روانشناسان درمانهای زوجی و حل مشکلات زوجهاست.اختلاف بین زن و شوهرها زیاد است و هر روز رو به فزونی است.اختلالات شخصیت و مشکلات روانی و عدم تجانس شخصیت و فقدان مهارتهای بین فردی  اصلی ترین عامل مشکلات زنان و مردان است.

مورد زن و شوهری بودند که ده سال از ازدواجشان گذشته بود.به گفته خودشان عین سگ و گربه بودند و اصلا تفاهمی نداشته اند و با کوچکترین حرف درگیر میشدند.

با اجرای تست،رضایت زناشویی آنها در حد طلاق عاطفی بود.

 به آنها گفته شد که آخرین تلاش و همکاری را با من  انجام دهند و اگر نتیجه نگرفتند،   اقدام برای طلاق انجام شود(قبلا به چند مشاور مراجعه کردند و نتیجه ای نگرفتند).

اول مهارتهای اجتماعی برای رابطه انجام شد و تمرینها داده شد.سپس تحلیلهای شخصیتی و روانی انجام شد و حتی جدا جدا تحت رواندرمانی قرار گرفتند.بعد از چهار ماه تست زناشویی انجام شد و میزان رضایت بسیار بهبود پیدا کرده بود.و بعد دو ماه پیگیری رابطه به حالت عادی بازگشت.

کلمات کلیدی=متخصص هیپنوتیزم در تهران،متخصص هیپنوتیزم در غرب تهران،متخصص هیپنوتیزم در شمال تهران،بهترین متخصص هیپنوتیزم در غرب تهران،متخصص هیپنوتیزم در آریاشهر، متخصص هیپنوتیزم در بلوار آیت الله کاشانی، متخصص هیپنوتیزم در بلوار فردوس، متخصص هیپنوتیزم در سعادت آیاد، متخصص هیپنوتیزم در شهرک غرب، متخصص هیپنوتیزم در ستارخان.متخصص هیپنوتیزم در تهران،متخصص هیپنوتیزم در غرب تهران،متخصص هیپنوتیزم در شمال تهران،بهترین متخصص هیپنوتیزم در غرب تهران،متخصص هیپنوتیزم در آریاشهر، متخصص هیپنوتیزم در بلوار آیت الله کاشانی، متخصص هیپنوتیزم در بلوار فردوس، متخصص هیپنوتیزم در سعادت آیاد، متخصص هیپنوتیزم در شهرک غرب، متخصص هیپنوتیزم در ستارخان.متخصص هیپنوتیزم در تهران،متخصص هیپنوتیزم در غرب تهران،متخصص هیپنوتیزم در شمال تهران،بهترین متخصص هیپنوتیزم در غرب تهران،متخصص هیپنوتیزم در آریاشهر، متخصص هیپنوتیزم در بلوار آیت الله کاشانی، متخصص هیپنوتیزم در بلوار فردوس، متخصص هیپنوتیزم در سعادت آیاد، متخصص هیپنوتیزم در شهرک غرب، متخصص هیپنوتیزم در ستارخان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *