به کلینیک روانشناسی و مشاوره دکتر دارابی خوش آمدید

شماره نظام روانشناسی

معرفی به دیگران

کتابهای تالیف شده توسط دکتر جعفر دارابی

روانشناسی شخصیت

کتاب روانشناسی شخیت تالیف دکتر جعفر دارابی در سال 84 در نشر آییژ چاپ شد و مجدد ویراستاری شده و هنوز به چاپ میرسد و به عنوان کتاب درسی در دانشگاههای مختلف تدریس میشود.این کتاب شامل 280 صفحه است و در قطع وزیری ارائه شده است. تئوریهای مختلف شخصیت و مبانی روانشناسی شخصیت بر اساس آخرین نظریه ها مورد برسی و تبیین قرار میگیرد.

هینوتیزم در رواندرمانی

کتاب هیپنوتیزم در رواندرماندرمانی اولین کتاب تالیف شده توسط دکتر جعفر دارابی است که در سال 1381 در نشر پیدایش تهران به چاپ رسیده است و الان در چاپ پنجم است.این کتاب کاملا علمی و دانشگاهی تالیف شده است ولی طوری به رشته تالیف در آمده است که برای عموم مردم حتی با سواد ششم ابتدایی هم قابل فهم است.مفاهیم اصلی هیپنوتیزم،سوالهای مطروحه در این علم،تاریخچه هیپنوتیزم در ایران و جهان،تستهای هیپنوزپذیری،اصول درمان با هیپنوتیزم و نیز پژوهش در هیپنوتیزم در این کتاب مورد بحث قرار گرفته است.این کتاب در قطع وزیری و حدود 220 صفحه است..

اصول روانشناسی و رواندرمانی عزت نفس

کتاب عزت نفس در نشر آییژ به چاپ رسیده است و در نوع و مشخصات خود اولین کتاب به زبان فارسی است.این کتاب در 120 صفحه رقعی ارائه شده است و با زبانی ساده و در عین حال علمی با خواننده ارتباط خوبی برقرار میکند.

روانشناسی هویت

کتاب روانشناسی هویت در نشر آییژ در 120 صفحه رقعی به چاپ رسیده است و در نوع و عنوان خود،اولین کتاب در زمینه هویت و ابعاد آن است.هویتهای سیاسی،ملی،جنسی و شغلی در آن مورد تحلیل علمی و پژوهشی قرار گرفته است.

مبانی ازدواج و خانواده

کتاب مبانی ازدواج و خانواده که در نشر آییژ چاپ شده است در حجمی کوتاه(130 صفحه) مباحث اصلی ازدواج و انتخاب همسر را شامل میشود و به مراحل بعد از ازدواج هم میرسد.خواندن این کتاب به همه زوجها توصیه میشود.

روانشناسی ارتباط

کتاب روانشناسی ارتباط با کمک خانم حسن زاده در نشر آییژ و در سال 1401 چاپ شده است.این کتاب تمرکز روی رابطه زن و شوهر دارد.صمیمیت اساس این کتاب است.با این عنوان اولین کتاب در زبان فارسی است.