به کلینیک روانشناسی و مشاوره دکتر دارابی خوش آمدید

روانکاوی چیست؟

 

روانکاوی چیست ؟ کار روانکاو چیست؟

کلینیک دکتر جعفر دارابی،با بیش از 25 سال تجربه بالینی در تهران.

تلفن44030719(تهران)

روانکاو یک متخصص روانشناس یا روان پزشک است که رویکرد درمانی خود را روانکاوی انتخاب کرده است. روانکاوان باور دارند که اختلالاتی که مراجع به خاطر آن ها به درمانگر مراجعه می کند تنها روبنای بیماری هستند و مسائل اصلی بیشتر به ذهن ناخودآگاه افراد و تعارضات آن مربوط می شود. روانکاوان با بررسی گذشته افراد سعی می کنند تا این تعارضات را پیدا کرده و برای حل و فصل آن ها تلاش کنند. چرا که هرکس نسبت به محتوای ناخودآگاه ذهن خود، آگاهی ندارد. به همین خاطر روانکاو در این مسیر می تواند به فرد یاری برساند. 

روانکاوی فقط یک رویکرد است.

همان طورکه گفته شد روانکاوی تنها یکی از رویکردهای روانشناسی است و هرکسی که در حیطه روانشناسی کار می کند لزوما روانکاو نیست؛ بلکه ممکن است براساس رویکردهای دیگری فعالیت کند. از جمله سایر رویکردهای روانشناسی که امروزه به میزان بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد می توان به رویکرد شناختی رفتاری اشاره کرد. شناخت درمانی بسیار به روانکاوی نزدیک است.مثلا نظریه طرحواره ها بر کودکی در پدیدایی طرحواره ها تاکید دارد.بسیاری از مفاهیم شناخت درمانی بر افکار ناخوداگاه تاکید دارند.طرحواره ها در واقع ناخوداگاه هستند و بیمار از آن آگاهی کافی ندارد..

روانکاو با فرض اینکه بیماریهای روانی ریشه در ناخودآگاه و کودکیها دارد با ایجاد بینش در بیمار فرض میکند که مشکل حل میشود ولی همیشه درمان به این سادگی انجام نمیشود..و این فرض امروزه مورد قبول اکثر روانشناسان نیست.

_کلینیک رواندرمانی دکتر دارابی
کلمات کلیدی=روانکاو،روانکاو خوب تهران،دکتر روانکاو تهران،روانکاو خوب غرب تهران،قرق روانشناس و روانکاو،چگونه روانکاو شویم،روانکاو چه کار انجام میدهد،نظریه روانکاوی شخصیت،روانکاوی برای چه کسانی مفید است.روانکاو،روانکاو خوب تهران،دکتر روانکاو تهران،روانکاو خوب غرب تهران،قرق روانشناس و روانکاو،چگونه روانکاو شویم،روانکاو چه کار انجام میدهد،نظریه روانکاوی شخصیت،روانکاوی برای چه کسانی مفید است.روانکاو،روانکاو خوب تهران،دکتر روانکاو تهران،روانکاو خوب غرب تهران،قرق روانشناس و روانکاو،چگونه روانکاو شویم،روانکاو چه کار انجام میدن بهترین دکتر روانکاو ایران.هد،نظریه روانکاوی شخصیت،روانکاوی برای چه کسانی مفید است.روانکاو با تجربه در تهران،روانکاو خوب در غرب تهران،روانکاو کیست،روانکاو حاذق در تهران،بهترین روانکاو ایران،بهترین دکتر روانکاو ایران کیه.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *