به کلینیک روانشناسی و مشاوره دکتر دارابی خوش آمدید

مفهوم هیپنوتیزم و موضوعات اصلی هیپنوتیزم

هیپنوتیزم چیست؟سوالات اساسی در خصوص هیپنوتیزم

هیپنوتیزم علم پر رمز و رازیست.در خصوص هیپنوتیزم زیاد گفته و شنیده شده است.برخی از این گفته ها درست و بسیاری نادرست است.در این مقاله سعی میشود به صورت خلاصه و مفید نکات اصلی در خصوص هیپنوتیزم بیان شود.

اول تعریف هیپنوتیزم:هیپنوتیزم یعنی آرامش عمیق در عین هشیاری.در حالت هیپنوتیزم شما کاملا بیدار و هشیار هستید و به تمام امور اطراف احاطه دارید ولی در حالت آرامش عمیق به سر میبرید.

عناصر اصلی هیپنوتیزم

  هیپنوتیزم عناصر تشکیل دهنده زیادی دارد.اما چهار عنصر اصلی هیپنوتیزم عبارتند از،تخیل،تمرکز،تلقین و آرامش.هر یک از این عناصر توضیحات مفصلی دارد که قصد ورود به آنرا نداریم که موجب خستگی شما میشود ولی همه شما معنای ضمنی و سطحی این عناصر را میدانید.

به اعتقاد اینجانب ،در بین این عناصر عامل تخیل از همه مهمتر است و بعد عامل تلقین.

آیا هیپنوتیزم خطر دارد

هیپنوتیزم اگر توسط افراد صاحب صلاحیت انجام شود هیچ خطری ندارد.هیپنوتیزم نه تنها خطری ندارد بلکه برای جسم و روح انسان یک ضرورت است.در حالت هیپنوتیزم بدن به خوبی و در حالت تعادل قرار میگیرد و قلب و سیستم اعصاب به آرامش کامل میرسند.

 آیا همه هیپنوتیزم میشوند؟

همه افراد هیپنوتیزم نمیشوند.حدود 15 درصد مردم به هیچ عنوان هیپنوتیزم نمیشوند و 15 درصد مردم به هیپنوتیزم عمیق فرو میروند و بقیه مردم استعداد معمولی دارند.با تمرینهای مداوم میتوان استعداد هیپنوتیزم را تقویت کرد و پرورش داد.تمرینهای تن آرامی،مدی تیشن،تخیل،یوگا و مایندفولنس جزو این تمرینهاست.

آیا خانمها بیشتر و بهتر هیپنوتیزم میشوند

جواب منفی است.هر دو جنس در هیپنوتیزم شدن استعداد یکسانی دارند.ولی خانمها چون تخیل و احساسات بالاتری دارند انتظار میرود تلقین پذیرتر باشند.

فلسفه هیپنوتیزم چیست؟

هیپنوتیزم طول درمان را کوتاهتر میکند.چون رواندرمانی سالها به طول میکشد و هیپنوتیزم با ایجاد انعطاف پذیری زیاد در بیمار،فرمگیری ذهن را سریعتر میکند.به این مقاله رجوع شود.

آیا هیپنوم کننده از استعداد فوق العاده برخوردارند؟

افراد هیپنوتیزم کننده یا هیپنوتیزمکار خارق العاده نیستند.آنها دوره های هیپنوتیزم را طی کردند و در این دانش تخصص دارند.اما برخی استعداد بیشتری در هیپنوتیزم دارند (مثل همه مشاغل و تخصصها).

هیپنوتیزم در درمان چه نوع بیماریهایی موثرتر است؟

هیپنوتیزم در درمان اختلالات اضطرابی مثل اضطراب تعمیم یافته،پانیک،فوبیا و نیز افسردگی بیشترین تاثیر را دارد. و نیز در درمان اختلالات شخصیت و ضعف عزت نفس و اعتماد به نفس بسیار اثرمند است.

سایت دکتر جعفر دارابی

(روانشناس بالینی)

کلمات کلیدی=هیپنوتیزم،متخصص هیپنوتیزم،هیپنوتیزم درمانی در تهران،بهترین متخصص هیپنوتیزم در تهران،دکتر هیپنوتیزم در تهران،متخصص هیپنوتیزم باتجربه در تهران،فوق تخصص هیپنوتیزم در تهران،دکتر روانشناس متخصص هیپنوتیزم،هیپنوتیزمکار خوب در تهران،متخصص هیپنوتیزم با تجربه در تهران.هیپنوتیزم،متخصص هیپنوتیزم،هیپنوتیزم درمانی در تهران،بهترین متخصص هیپنوتیزم در تهران،دکتر هیپنوتیزم در تهران،متخصص هیپنوتیزم باتجربه در تهران،فوق تخصص هیپنوتیزم در تهران،دکتر روانشناس متخصص هیپنوتیزم،هیپنوتیزمکار خوب در تهران،متخصص هیپنوتیزم با تجربه در تهران.هیپنوتیزم،متخصص هیپنوتیزم،هیپنوتیزم درمانی در تهران،بهترین متخصص هیپنوتیزم در تهران،دکتر هیپنوتیزم در تهران،متخصص هیپنوتیزم باتجربه در تهران،فوق تخصص هیپنوتیزم در تهران،دکتر روانشناس متخصص هیپنوتیزم،هیپنوتیزمکار خوب در تهران،متخصص هیپنوتیزم با تجربه در تهران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *