به کلینیک روانشناسی و مشاوره دکتر دارابی خوش آمدید

درمان بیماری افسردگی چیست؟

-درمان بیماری افسردگی چیست؟

دکتر جعفر دارابی

تلفن رزرو نوبت 44030719تهران

یکی از شایعترین بیماریهای روانی بیماری افسردگی است که در گذشته سرماخوردگی روانی نامیده میشد.یعنی شیوعش مثل سرماخوردگی زیاد بود.

-علائم اصلی افسردگی چیست؟

علائم اصلی بیماری افسردگی شامل علامتهای زیر است:

 -احساس غمگینی مداوم.

-احساس یاس و ناامیدی مداوم.

-ضعف انگیزه برای انجام کارها.

-داشتن بغض و میل به گریه.

-احساس گناه.

-ضعف اعتماد به نفس و عزت نفس.

-افکار خودکشی و در حالت شدید اقدام به خودکش.

-کاهش اشتها و میل جنسی.

-افکار منفی در مورد خود و دیگران و آینده.

-نشخوار فکری خصوصا در مورد اتفاقات گذشته.

  موارد بالا خود نوعی تست است.اگر بالای 50 درصد(ازموارد بالا 5 مورد) علائم را داشته اید، حتما دچار بیماری افسردگی هستید و اگر بالای 70 درصد(7 مورد از ده مورد بالا) علامتهای فوق الذکر را دارید نیاز مبرم به درمان دارید و زودتر اقدام کنید.

-علتهای مهم افسردگی چیست؟

 در خصوص علت افسردگی به عوامل متعددی میتوان اشاره کرد.عوامل ارثی و ژنتیک،عوامل محیطی و یادگیری علتهای اصلی بیماری افسردگی هستند.ولی به اعتقاد اینجانب با حدود سی سال تجربه بالینی(از دهه 60 تا کنون) عامل ارث و مغزی مهمترین علت افسردگی است.

یکی از دلایل روانشناختی افسردگی عامل شناخت است.در عامل شناختی فرض بر این است که افسردگی به دلیل طرز فکر معیوب و ارزیابی غلط از واقعیتهای دنیای بیرون است.

“یکی زیبایی منظره را میبیند و یکی کثیفی پنجره را”.

-درمان بیماری افسردگی چگونه است؟

 درمان بیماری افسردگی برای همه بیماران افسرده یکسان نیست.با توجه به مصاحبه تشخیصی و مهارت درمانگر روانی و هوش و ذکاوت متخصص،برنامه درمانی وضع میشود.اگر علت بیماری عوامل ارث باشد طبعا درمان دارویی در درجه اول توصیه میشود و نیز اگر شدت بیماری زیاد باشد هم درمان باید دارویی باشد.اما اگر شدت کم باشد و عامل تجارب تلخ کودکی در میان باشد درمان روانکاوی و رواندرمانی شناختی خواهد بود که توسط روانشناس به عمل می آید.

هیپنوتیزم درمانی هم اساس رواندرمانی افسردگی است که معمولا  توسط روانشناس بالینی انجام میشود(به کتاب هیپنوتیزم دکتر جعفر دارابی هم میتوانید رجوع کنید).

کلمات کلیدی=هیپنوتیزم درمانی افسردگی،روانشناس خوب در تهران،بهترین روانکاو در تهران برای درمان افسردگی،دکتر خوب برای درمان افسردگی غرب تهران،بهترین روانشناس بالینی در درمان افسردگی در تهران،درمان افسردگی غرب تهران،روانکاو خوب برای درمان. افسردگی در تهران.درمان افسردگی.هیپنوتیزم درمانی افسردگی،روانشناس خوب در تهران،بهترین روانکاو در تهران برای درمان افسردگی،دکتر خوب برای درمان افسردگی غرب تهران،بهترین روانشناس بالینی در درمان افسردگی در تهران،درمان افسردگی غرب تهران،روانکاو خوب برای درمان افسردگی.پونک.آریاشهر صادقیه بلوار فردوس.مطقه 5.سعادت آباد.شهرک غرب،روانشناس خوب در شهریاد،مشاور خانواده در شهریار.مشاور ازدواج شهریار.روانکاو خوب در شهریار.

 

بیشتر بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *