به کلینیک روانشناسی و مشاوره دکتر دارابی خوش آمدید

_نوروفیدبک در درمان افسردگی،اضطراب بیش فعالی و اختلال نقص توجه

نوروفیدبک در درمان افسردگی و اختلالات یادگیری،بیش فعالی و اختلال نقص توجه.

(کلینیک دکتر جعفر دارابی با بیش از 25 سال تجربه در رواندرمانی،هیپنوتیزم و نروتراپی).

تهران_ 44030719

نوروفیدبک یا نوروتراپی نوعی درمان بر اساس یافته های علم نروساینس و نورو سایکولوژی است. در این رشته یا تخصص علمی به مراجع کمک میشود که کنترل مغز را در دست گیرد.به طور کلی، نوروفیدبک، چگونگی کنترل فعالیت هشیار و ناهشیار سطح مغز را آموزش می‌دهد. در این روش غیردارویی، فرد مهارت خودتنظیمی مغز (self monitoring)  را در جهت برطرف کردن اختلالات را نیز یاد می‌گیرد. این آموزش‌ها در فرد تاثیر گذاشته و مغز آن‌ها بعد از گذر زمان، به صورت خودکار و از طریق یادگیری ناهشیار، کنترل می‌شود.

 در نوروتراپی یا نورو فیدبک ،سلولهای مغزی با هم ارتباط می یابند  و نیز در عملکرد مغز ایجاد بهبودی میشود.این اتفاق، باعث می‌شود که نورون‌های آسیب‌دیده مغزی نیز پیامها یا سیگنالهای الکتریکی خود را بازتولید و بهتر کنند. به طور کلی نوروفیدبک، با کنترل امواج مغز، آگاهی شما را از جریان‌های ناخودآگاه مغزی بالا می‌برد و به شما در کنترل ارادی آن‌ها کمک می‌کند.

تاثیر نورو فیدبک

در اینکه نوروفیدبک یا بازخورد عصبی تا چه حد موثر است دیدگاههای مختلفی وجود دارد.اما  باید گفت که یکی از بهترین و اثرمندترین روش‌های درمان روانشناختی است که بدون تهاجم و بدون نیاز به هیچ دارویی به مغز و عملکرد آن کمک می‌کند.

 در این روش در ابتدا امواج های مغزی بیمار مورد اندازه گیری قرار گرفته و بر اساس آن به بیمار آموزش داده میشود که چگونه روی آن کنترل داشته باشد.

هدف از انجام این کار این است که شما بتوانید به‌صورت ارادی امواج مغزی خود را کنترل کنید و امواج بتا را در برخی از مواقع به‌شکل خودکنترل افزایش دهید، یعنی شما باید به مهارتی برسید که صفحه نمایش را در زمان‌های لازم روشن‌تر کنید. گاهی‌اوقات درمان نوروفیدبک چند ماه طول می‌کشد و نمی‌توان هیچ زمان دقیقی در رابطه با تعداد جلسات موردنیاز این درمان را اعلام کرد، همچنین مشخص نیست که اثرات نوروفیدبک تراپی بدون درمان مداوم چقدر طول می‌کشد.

 نوروفیدبک در درمان چه نوع بیماریهایی موثر است؟

-اختلال بیش فعالی و کمبود توجه

 اختلال بیش فعالی و اختلال نقص توجه در اثر مشکلات مغزی است. یعنی  لوب فرونتال مغز دچار مشکل میشود.تا کنون برای درمان از داروهایی مثل ریتالین، کنسرتا و دککسدرین استفاده شده است که عوارض زیادی را در پی دارد.

  افرادی که دچار اختلال ADHD هستند، امواج تتا در مغزشان حرکت آهسته و کمتری داشته  و امواج بتا به‌مقدار کمتری تولید می‌شود.

  درمان نوروفیدبک بر امواج مغز تاثیر می‌گذارد و این موارد را برطرف می‌کند. طبق پژوهشهای انجام شده، کودکانی که دچار اختلال بیش فعالی بوده‌اند، پس از انجام نوروفیدبک تراپی با والدین خود رفتار بهتری داشته‌اند و از لحاظ تمرکز و نمرات دروس نیز شرایط بهتری را کسب کردند..

درمان اضطراب و استرس با نوروفیدبک تراپی

 اضطراب و استرس بیماری شایع در عصر جدید است که ریشه بسیاری از بیماریهای روانی و جسمانی است.نروتراپی با کنترل امواج مغزی نقش اساسی در کاهش استرس و اضطراب دارد.در امواج مغزی ثابت شده است که امواج مغزی افراد مضطرب متفاوت از افراد دیگر و نرمال است.درمان امواج مغزی در کاهش اضطراب نقش معناداری داشته است.قابل ذکر است که هیپنوتیزم هم در کاهش علایم استرس و اضطراب بسیار موثر است.

درمان افسردگی با نروفیدبک

 افسردگی علت اصلی بیشتر خودکشیها در جهان است.برای درمان افسردگی روشهای هیپنوتیزم و شناخت درمانی پیشنهاد میشود اما در کنار آن اگر از نروفیدبک هم استفاده شود بسیار کارسازتر خواهد بود.پژوهشها نشان میدهد که افراد افسرده در امواج آلفا در نیکره های مغز متفاوت عمل میکنند.درمان نوروفیدبک در توازن این امواج موثر بوده است.

 درمان لاغری با نروفیدبک

 پژوهشها و مشاهدات بالینی نشان میدهد که در درمان لاغری نروفیدبک بسیار موثر بوده است.افرادی که از روشهای دیگر نتیجه نگرفتند در نروفیدبک با تنظیمات مغزی بسیار نتیجه گرفتند.در نوروفیدبک با کمک تنظیم امواج مغزی و نیز شرطی سازی،برنامه های جدیدی در مغز تثبیت میشود.

کلینیک مطالعاتی و درمانی نوروتراپی دکتر دارابی

کلمات کلیدی=نوروفیدبک در غرب تهران،مرکز نوروفیدبک در تهران،نوروفیدبک غرب تهران،نوروفیدبگ در تهران،بهترین مرکز نوروفیدبک غرب تهران،مرکز نورو فیدبک در غرب تهران،بهترین دکتر نوروفیدبک در تهران،متخصص نوروفیدبک در بلوار فردوس،بهترین متخصص نوروفیدبک در بلوار کاشانی،بلوار آیت الله کاشانی،بهترین متخصص نوروفیدبک در غرب تهران،نوروتراپی در تهران.نوروفیدبک در غرب تهران،مرکز نوروفیدبک در تهران،مرکز نورو فیدبک در غرب تهران،بهترین دکتر نوروفیدبک در تهران،متخصص نوروفیدبک در بلوار فردوس،بهترین متخصص نوروفیدبک در بلوار کاشانی،بلوار آیت الله کاشانی،بهترین متخصص نوروفیدبک در غرب تهران،نوروتراپی در تهران.نوروفیدبک در غرب تهران،مرکز نوروفیدبک در تهران،نوروفیدبک غرب تهران،نوروفیدبگ در تهران،بهترین مرکز نوروفیدبک غرب تهران،مرکز نورو فیدبک در غرب تهران،بهترین دکتر نوروفیدبک در تهران،متخصص نوروفیدبک در بلوار فردوس،بهترین متخصص نوروفیدبک در بلوار کاشانی،بلوار آیت الله کاشانی،بهترین متخصص نوروفیدبک در غرب تهران،نوروتراپی در تهران.نوروفیدبک در غرب تهران،مرکز نوروفیدبک در تهران،مرکز نورو فیدبک در غرب تهران،بهترین دکتر نوروفیدبک در تهران،متخصص نوروفیدبک در بلوار فردوس،بهترین متخصص نوروفیدبک در بلوار کاشانی،بلوار آیت الله کاشانی،بهترین متخصص نوروفیدبک در غرب تهران،نوروتراپی در تهران.بهترین مرکز نوروفیدبک نی نی سایت.بهترین متخصص نوروفیدبک در تهران.بهترین متخصص نوروفیدبک در تهران.مرکز نوروفیدبک در سعادت آباد.مرکز نوروفیدبک در آریاشهر صادقیه،بهترین مرکز نوروفیدبک در غرب تهران،بهترین مرکز نوروفیدبک در منطقه پنج تهران.بهترین متخصص نوروفیدبک دربلوار فردوس و بلوار آیت الله کاشانی.

بیشتر بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *