به کلینیک روانشناسی و مشاوره دکتر دارابی خوش آمدید

روانشناس خوب را چگونه بشناسیم؟

روانشناس خوب و حاذق را چگونه بشناسیم؟

دکتر جعفر دارابی(روانشناس بالینی)

تلفن_تهران_44030719

   امروزه مردم برای حل مشکلات روانی و اجتماعی و خانوادگی خود،به روانشناس مراجعه میکنند.روان شناسی و مشاوره بخشی از زندگی مردم شده است و جزو سبد خانوار. روان شناسان در زمينه های مختلفی کار ميکنند که درمان یکی از قسمت های آن است. خصوصیت هایی که در این نوشته می آید در مورد روان شناسانی است که کار درمانی انجام می‌دهند.

1.روانشناس باید دلسوز و دلرحم باشد و برای حل مشکل مراجع با دلسوزی و احساس مسئولیت بالا اقدام کند.

  شما بعنوان مراجع و کسی که تقاضای کمک دارید کاملاً متوجه شیوه برخورد درمانگر خود خواهید شد. شما به این نکته مهم پی خواهید برد که روان شناس شما عمیقا اظهار همدلی و هم دردی با شما دارد یا خیر. همدلی و هم دردی چیزی ورای کلمات و جملات است و در این مورد شما باید با دل و جان خود هم دردی را حس کنید.یک روانشناس خوب علاوه بر دارا بودن دانش کافی در زمينه روان شناسی و قابلیت بکارگیری آن معلومات تخصصی در روند درمان، می بایست دیدی خالی از قضاوت، پیشداوری و مملو از درک و همدلی داشته باشد. این درک و همدلی باید به گونه ای باشد که مراجع به آسانی حرف ها و مشکلات خود را بیان کند و از مقاومت براي ابراز مشکلات خود بپرهیزد. در واقع یک متخصص روان شناسی می بایست روابطی عمیق ولی سالم با اشخاص برقرار کند.

2.روانشناس باید قدرت شنوندگی بالایی داشته باشد.

روان شناس بیش تر از آن که سخن بگوید می شنود. برای اینکه بتوانید به درمانجو یا همان مراجع خود کمک کنید اول باید به مشکلات وی پی ببرید بهترین راه شناسایی و اگاهی هم گوش دادن است. پس در برخورد با درمانجو باید سرتاپا گوش باشید. روان شناس باید یک شنونده ی فعال باشد و گفته های درمانجو را به خوبی بررسی و تحلیل کند.

3.دارای قدرت ارتباطی عالی باشد.

حل شدن مشکلات بسياري از مراجعین در گرو حل تعارض آن ها با خانواده و اشخاص وابسته است که هیچوقت نتوانسته اند حرفشان را از طریقی درست به آن ها بیان کنند. گاهی ضروری است روان شناس، مداخلاتی در جهت برقرار شدن رابطه درست بین افراد خانواده، انجام دهد. در این مورد روان شناس خود باید مهارت در برقرای رابطه مؤثر را داشته باشد.روانشناسی که نتواند رابطه قوی برقرار کند در کار درمان موفق نیست.

4.برخورداری از سلامت روان

  سلامت روانی نسبی نه کامل لازمه کار یک روانشناس درمانی است.روانشناس خوب از سلامت شخصیت و سلامت روان کافی برخوردار است.در غیر اینصورت به مراجع یا بیمار خود آسیب میزند.

کلمات کلیدی=روانشناس خوب،بهترین روانشناس،روانکاو خوب،بهترین روانکاو،روانشناس خوب تهران، در تهران،روانشناس خوب غرب تهران،بهترین دکتر روانشناس در تهران،بهترین روانکاو. در غرب تهران،روانشناس خوب در شمال تهران،روانشناس خوب در غرب تهران،روانشناس بالینی خوب در سعادت اباد،دکتر روانشناس بالینی در آریاشهر،دکتر روانشناس بالینی در صادقیه،مرکز روانشناسی در غرب تهران، روانکاو خوب در بلوار آیت الله کاشانی،بهترین روانشناس غرب تهران،روانشناس با تجربه در تهران کیه؟ ،روانکاو با تجربه در تهران،رواندرمانگر خوب در تهران.روانشناس خوب،بهترین روانشناس،روانکاو خوب،بهترین روانکاو،روانشناس خوب تهران، در تهران،روانشناس خوب غرب تهران،بهترین دکتر روانشناس در تهران،بهترین روانکاو. در غرب تهران،روانشناس خوب در شمال تهران،روانشناس خوب در غرب تهران،روانشناس بالینی خوب در سعادت اباد،دکتر روانشناس بالینی در آریاشهر،دکتر روانشناس بالینی در صادقیه،مرکز روانشناسی در غرب تهران، روانکاو خوب در بلوار آیت الله کاشانی،بهترین روانشناس غرب تهران،روانشناس با تجربه در تهران کیه؟ ،روانکاو با تجربه در تهران،رواندرمانگر خوب در تهران.روانشناس خوب،بهترین روانشناس،روانکاو خوب،بهترین روانکاو،روانشناس خوب تهران، در تهران،روانشناس خوب غرب تهران،بهترین دکتر روانشناس در تهران،بهترین روانکاو. در غرب تهران،روانشناس خوب در شمال تهران،روانشناس خوب در غرب تهران،روانشناس بالینی خوب در سعادت اباد،دکتر روانشناس بالینی در آریاشهر،دکتر روانشناس بالینی در صادقیه،مرکز روانشناسی در غرب تهران، روانکاو خوب در بلوار آیت الله کاشانی،بهترین روانشناس غرب تهران،روانشناس با تجربه در تهران کیه؟ ،روانکاو با تجربه در تهران،رواندرمانگر خوب در تهران.روانشناس خوب در نی نی سایت. روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب. بهترین روانشناس در تهران برای درمان افسردگی. روانشناس خوب مرد در تهران. دکتر روانشناس زن خوب در نی نی سایت. روانشناس زن خوب در تهران نی نی سایت. دکتر روانشناس معروف. روانشناس خوب در نی نی سایت. روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب. بهترین روانشناس در تهران برای درمان افسردگی. روانشناس خوب مرد در تهران. دکتر روانشناس زن خوب در نی نی سایت. روانشناس زن خوب در تهران نی نی سایت. دکتر روانشناس معروف. روانشناس خوب در نی نی سایت. روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب. بهترین روانشناس در تهران برای درمان افسردگی. روانشناس خوب مرد در تهران. دکتر روانشناس زن خوب در نی نی سایت. روانشناس زن خوب در تهران نی نی سایت. دکتر روانشناس معروف. روانشناس خوب در نی نی سایت. روانشناس خوب در تهران با قیمت مناسب. بهترین روانشناس در تهران برای درمان افسردگی. روانشناس خوب مرد در تهران. دکتر روانشناس زن خوب در نی نی سایت. روانشناس زن خوب در تهران نی نی سایت. دکتر روانشناس معروف.روانشناس خوب در سعادت آباد، روانشناس خوب در شهرک غرب،روانشناس خوب در پونک،روانشناس خوب در منطقه آریاشهر،روانشناس در صادقیه.دکتر روانشناس معروف.روانشناس خوب در سعادت آباد، روانشناس خوب در شهرک غرب،روانشناس خوب در پونک،روانشناس خوب در منطقه آریاشهر،روانشناس در صادقیه.دکتر روانشناس معروف.روانشناس خوب در سعادت آباد، روانشناس خوب در شهرک غرب،روانشناس خوب در پونک،روانشناس خوب در منطقه آریاشهر،روانشناس در صادقیه

بیشتر بخوانید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *